Szövetség a Családok Lelki Egészségéért Egyesület

„Amikor a modell megvalósul”
Demográfia és lelki egészség

címmel tartotta 2. konferenciáját a Szövetség a Családok Lelki Egészségéért Egyesület
2017 október 13-án, a Lelki Egészség Világnapjához kapcsolódóan.

A konferenciáról részletesen olvashat a csaladhalo.hu oldalon megjelent cikk​ben.

Elhangzott előadások

1. 10.00 – 10.30

Prof. Dr. Dávid Beáta szociológus, a Semmelweis Egyetem Mentálhigiénés Intézet igazgatója és Bálity Csaba Semmelweis Egyetem Egészségügyi Menedzserképző Központ

A személyes jóllét hatása a gyermekszám preferenciákra

2. 10.30 – 11.00

Kapitány Balázs szociológus, demográfus, a KSH Népességtudományi Kutatóintézet igazgatóhelyettese

Átalakuló gyermekvállalási minták - a családi háttér szerepe az egyéni életutakban

3. 11.00 – 11.30

Dr. ​Komlósi Piroska a KRE BTK docense

A családi életre nevelés múltja és jelene

4. 11.30 – 12.00

Hortobágyiné Dr. Nagy Ágnes orvos, szakmai felelős, Kecskemét-Széchenyivárosi Közösségépítő Egyesület (SZÉK) a Családi Életre Nevelés (CSÉN) Program megalkotója

Betekintés a "Boldogabb családokért" Családi Életre Nevelés program módszertanába

5. 12.00 – 13.00

szendvicsebéd

6. 13.00 – 14.30 párhuzamos interaktív szekciók

A) Guba Imre család-rendszer terapeuta

A csoport, mint re-szocializációs lehetőség a párkeresésben

B) Léder László pszichológus

Apa Akadémia – egy új út a családi mentálhigiénében

7. 14.30 – 15.00

Záró beszélgetés

Régebbi rendezvényeink

A család mint kapcsolati forma

A SZÖVETSÉG A CSALÁDOK LELKI EGÉSZSÉGÉÉRT EGYESÜLET I. VÁNDORKONFERENCIÁJA

2015. október 1. 10 óra

Nemzeti Család- és Szociálpolitikai Intézet Konferenciaterme

1134 Budapest, Tüzér utca 33-35.

Kiemelten várjuk rendezvényünkre a mentálhigiénés szakembereket, az oktatási-, a szociális-, és a kulturális területen dolgozókat.

A KONFERENCIA PROGRAMJA

10.00 – 10.30 Megnyitó

A megjelenteket Török Szabolcs, a Semmelweis Egyetem EKK Mentálhigiéné Intézet igazgató-helyettese, a SZCSLE Egyesület elnöke és Farkas Péter, a NCSSZI főigazgatója köszönti.

10.30 – 12.30 Előadások

1. Prof. Bagdy Emőke, a KRE BTK professzor emeritája:

A családról alkotott felfogások és szövődményeik napjainkban

2. Prof. Dávid Beáta, a SE EKK Mentálhigiéné Intézet igazgatója:

„Tervezni tervez, de ...” – A rendszerváltás születési kohorsz-vizsgálat eredményeiből

3. Kapitány Balázs, a KSH Népességtudományi Intézet igazgatóhelyettese – Csapodi Csaba matematikus, Eötvös Loránd Tudományegyetem::

„A férjem mindig egy fiút szeretett volna. Végül öt lányunk lett!” A gyerekek nemére vonatkozó preferenciák, és azok demográfiai hatásai Magyarországon

4. Purebl György, a SE Magatartástudományi Intézet klinikai igazgatóhelyettese:

Családmodellek változásai a 21. században

5. Földvári Mónika, NCSSZI Családpolitikai és Kutatási mb. igazgató
    Szombathelyi Szilvia, kutató-elemző, NCSSZI Családpolitikai és Kutatási Igazgatóság:

A modern család problémai a nemzetközi médiában - kampányok elemzése

12.45 – 14:00 Ebédszünet

13:00 Sajtótájékoztató (Buda Béla Társadalomtudományi Szakkönyvtár)

14:00 – 16:00 A Szövetség a Családok Lelki Egészségéért Egyesület alapító tagjainak bemutatkozása, nyitott kerekasztal formájában

A kerekasztal felkért résztvevői: Bagi Krisztina, a NCSSZI főigazgató helyettese, Herjeczki Kornél, a Harmat Kiadó igazgatója, Hortobágyiné Dr. Nagy Ágnes orvos, Keresztes Ilona, a Magyar Rádió szerkesztő-műsorvezetője, Komlósi Piroska, a KRE BTK TKT Intézet docense, Székely András, a SE Magatartástudományi Intézet munkatársa, Török Szabolcs, a SE EKK Mentálhigiéné Intézet igazgató-helyettese, Turjányi Katalin, a SZCSLE Egyesület főtitkára.

A rendezvény ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

Kérjük, részvételi szándékát jelezze az Egyesület titkárságán a szcslee.konferencia@gmail.com címen.